Jótékonyság és önkéntesség a Máriapócsi Óvodában

Jótékonyság és önkéntesség a Máriapócsi Óvodában

2025 december 23

Jótékonyság és önkéntesség a Máriapócsi óvodában

2025. december 3-án a Hierotheosz Egyesület „Óvoda-Tuning” programja keretében egy kültéri rajztáblával ajándékozta meg az Ékes Virágszál Görögkatolikus Óvoda gyermekeit, amelynek telepítése és az óvoda környékének virágosítása önkéntes munka keretében valósult meg.
A kezdeményezés célja a gyermekek kreatív fejlődésének támogatása, valamint az óvodai környezet gazdagítása volt.


Az ajándékot ünnepélyes keretek között Kiss András, az egyesület főtitkára adta át, aki az advent és a karácsony üzenetét hangsúlyozta. Arra hívta fel az egybegyűltek figyelmét, ez az időszak különösen szól arról, hogy szeretet és boldogságot adjunk embertársainknak, jelen esetben a máriapócsi gyermekeknek.
 
Ezzel a boldogság-adással, a közösség megajándékozásával arról a szeretetről teszünk tanúbizonyságot, amellyel a mindenható Isten fordult  egyszülött Fiát Jézus Krisztust adta értünk,  aki emberré lett és karácsonykor az Ő születését ünnepeljük.

Az esemény a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával valósult meg.

Hierotheosz egyesület
Hírlevél feliratkozás
Regisztráljon hírlevelünkre!
Magyarország címere
Ebben a munkánkban pártfogását kértük és az Egyesület névadójává választottuk, a X-XI. század forulóján élt Szent Hierotheosz atyát, aki Türkia metropolitájaként az első hittérítő volt a magyarok között a Kárpát-medencében. Szent Hierotheosz metropolita missziós lelkülete, buzgósága a hitben és a kultúra iránti szeretete a XXI. század embere számára is példa lehet.
Hierotheosz Egyesület
Támogatóink